Přetažený šrouby

Byl jsem v pneuservisu nechat si přezout auto na zimáky. Jo, je to plechovka, ...

Celý článek »
 Dobrá volba

Máme za sebou parlamentní volby. Jako obvykle jsme se před volbami od všech kandidujících ...

Celý článek »
Petr Pour
Text:
Petr Pour

Přečtěte si v ČMN 30/2010


Právě na novinových stáncích a u čerpacích stanic.

Týden se s týdnem sešel. Během něj se odehrála řada událostí, které hýbou světem. Tak třeba Řepka plivnul na soupeře, Paroubek údajně válčí s Jandákem o svoji ženu Petru, Stanislav Gross si staví vilu za třicet milionů, na dálnici se poprali policajti a v jižních Čechách spolu dokonce válčí. Tak tohle všechno se v Českých motocyklových novinách nedočtete. Zato jsme pro vás připravili každotýdenní dávku aktualit, reportáží a testů ze světa v jedné stopě. Zde je jejich výcuc.


Přečtěte si v ČMN 30/2010

 Aktuality jednoznačně ovládly informace z Apeninského poloostrova. Ducati představila první vlaštovku z modelové řady roku 2011. Je jí 848EVO, která rozhodně nikoho nenechá chladným. Smutnou zprávou je, že krachuje Moto Morini. To Piaggio se rozhodlo vyrábět Vespy v Indii. No a od sousedních Francouzů přišla zpráva, že Voxan sice krachnul, ale práva na používání značky koupil multimilionář Gildo Pallanca Pastor, který se rozhodl pod tímto označením vyrábět elektrobiky. A ještě jednou Ducati, tentokrát na straně 23. Náš spolupracovník Alan Cathcart přináší detaily ohledně jejich nového chystaného superbiku.

Kuba Nič se s Davidem vypravili do Polska otestovat novinky Husabergu pro rok 2011. Za podpory polskich kibicov (rozuměj polských fanoušků) Kuba zjistil, že u novinek przevladaji kľady przed zapori. A ač se jedná o motocykel dwoudoby, zvládá parádně také otaczki spodowe. Nakonec povedená akce, takže Kuba nepotřeboval ani papyr toaletowy.

Jak se od Honzise už týden linuly z kanclu tóny australských AC/DC, předznamenávalo to něco prapodivného. Nestává se často, aby J.R. měnil Evu a Vaška za něco měkčího. Rozuzlení přišlo, když před redakcí zaparkoval nový skútr Piaggio MP3 a s kabelem v ruce se začal rozhlížet po zásuvce. Tento motocykl je totiž hybrid, a to není žádná urážka. Uvnitř je jak klasický spalovací motor, tak i elektromotor. Jak se obě pohonné jednotky doplňují, se dočtete v testu.

Hawk Kuba druhý (jen orientační označení, nemá to nic společného s kvalitami) ve své sekci otestoval Kymco Quannon Naked 125. Na obědě se svěřil, že je to "láčový" a "zaplavuje ho to". Protože jsme mu nikdo nerozuměli, dostal "deku" a musel nám to říct česky. Se čtenáři se o dojmy podělil výhradně už česky, ale pořád stejně něco remcal, že nám to na "fejsi" natře. Asi mu natřeme jeho face.

David se jednoho dne rozhodl, že se stane mesíkem na motorce. Jak sám přiznal, naštěstí jen na jeden den. Společně s ostříleným messengerem, závodníkem a redakčním spřízněncem Lukášem Hrubým alias Hrubákem se vrhl do městské džungle. Hned na začátku zjistil, že ač rodák z Prahy, vůbec se zde neorientuje. Později se přidal stres z nedostatku času a nakonec i hrozný hlad. Celé dojmy včetně zajímavého rozhovoru s Hrubákem naleznete na stranách 10 a 11.

Dalším dílem pokračuje román Jak dovézt a přihlásit motorku. Tentokrát se OHC věnuje značkám méně známým, neznámým a maloseriovým. Někdy mi přijde, že Ondra mezivěkově soupeří s Aloisem Jiráskem, kdo za život napíše víc slov. Na Ondrovu obhajobu ale musím dodat, že tuto problematiku rozebírá opravdu zevrubně, a to je dobře.

V době, kdy se u nás všichni zamilovali do Jawy 250 Pérák, Angličané přišli se stejně objemnou čtyřdobou BSA. Koncepčně hodně podobný motocykl jako Jawa se lišil v určitých detailech. Například měl víc koní.
Jiří Franek zase zavzpomínal na jednoho ze závodníků éry minulé a svého přítele Jiřího Kružíka. Ten čeřil nejdříve vody malorážkových silničních závodů a potom zčeřil státní hranici, když prchnul za kopečky.

Kafáče se vracejí do módy stejně jako minisukně. Vlastně mají i něco společného - na oboje se moc dobře kouká. Stejně jako vás potěší pohled na Angelinu Jolie v džínové minisukni, nespustíte oči z přestavby Hyde Harrier Bonneville. Ač se tváří retro, je to horká novinka s 84 koňmi na zadním kole a podvozkem od Öhlinse. A prý si ho můžete pořídit jako kit pro svého "boníka".

Kawasaki GPZ600R - tak to je motocykl, který jsme tentokrát rozebrali v sekáči. Je skoro neuvěřitelné, že už je to dvacet let, co tento motocykl naposledy opustil brány továrny. Možná se to zdá neuvěřitelné, protože vypadá stále dobře a celkem dost se jich pohybuje po našich silnicích. Proč? To se dozvíte na straně 27.

Česká invaze na Slovensko. Ne, nejde o to zabrat území, kde se blýská a hromy divo bijů. To jen na Slováči proběhl velký sraz Tanec Slnka, kam (a kde) se sjela řada Čechů. Report (stejně jako z Motorachotu Želetava) v sekci srazy.

Na závěr povinná dávka adrenalinu v podání českého i světového sportu. Tak například Tomáš Holubec se stal prvním mistrem ČR, Lorenzo zasadil další úder a podmaňuje si planetu zemi (proslýchá se, že pochází ze stejné galaxie jako Elvis Presley), no a Robbie Madison překvapil při X-Fighters když se otočil tak, jak nikdo nečekal.

A nezapomeňte, že v tomto čísle je také příloha Quad&ATV. Tentokrát v ní najdete například exkluzivní test závodního quadu s motorem Jawa nebo cestopis z Maroka.
 PŘEHLED ČLÁNKŮ
Přetažený šrouby
ČMN 23/2017 - Petr Pour
 Dobrá volba
ČMN 22/2017 - Petr Pour
 Nebe a Peklo
ČMN 21/2017 - Petr Pour
Táhni a srůstej
ČMN 20/2017 - Petr Pour
 Do dodávky
ČMN 19/2017 - Petr Pour
Cestovat na motorce je radost i utrpení!
ČMN 18/2017 - David M. Bodlák
Hurá do dějin
ČMN 17/2017 - Petr Pour
Smutný úvod
ČMN 16/2017 - Petr Pour
Tunelem se nesvezem
ČMN 15/2017 - Petr Pour
 Nepopulárně populární
ČMN 14/2017 - Petr Pour
A přece se točí
ČMN 13/2017 - Petr Pour
Fóry na fórech
ČMN 12/2017 - Petr Pour
 Smutné zprávy
ČMN 11/2017 - Petr Pour
Vzhůru za dobrodružstvím
ČMN 10/2017 - Petr Pour
Aprílové nečasí
ČMN 9/2017 - Petr Pour
Smyslová záležitost
ČMN 8/2017 - Petr Pour
Smíšené pocity
ČMN 7/2017 - Petr Pour
Jednou veteránista, navždy veteránista
ČMN 6/2017 - Petr Pour
O začátku sezony
ČMN 5/2017 - Jan Rameš
Tak kterou?
ČMN 4/2017 - Petr Pour
O zimě
ČMN 3/2017 - Jan Rameš
To je fičák
ČMN 2/2017 - Petr Pour
Dakar navždy
ČMN 1/2017 - Petr Pour
Už zase po roce...
ČMN 26/2016 - Petr Pour
Úterní palivo
ČMN 25/2016 - Petr Pour
Zimní práce
ČMN 24/2016 - Petr Pour
Když prší štěstí
ČMN 23/2016 - Petr Pour
Gratulace Trophy týmu
ČMN 22/2016 - Petr Pour
Moderní technologie
ČMN 21/2016 - Petr Pour
Proti proudu času
ČMN 20/2016 - Petr Pour
Další články »
© 1999 - 2017 Bikes Publishing s.r.o. | Všechna práva vyhrazena. | Vyrobila Bikes Media s.r.o.
Bez souhlasu provozovatele je zakázáno jakýmkoli způsobem šířit obsah tohoto webu.
Kalendář akcí | ČMN Shop | Záruční podmínky | Platba zboží | Osobní odběr | www.icmn.cz
.