Nebe a Peklo

Babí léto jak vyšité. Poslední záchvěv letního počasí v plné kráse. Tak vypadalo letošní ...

Celý článek »
Táhni a srůstej

Vytanul mi bezděky na mysl citát z jedné cimrmanovské hry. Příkaz náčelníka Varlovi Frištenskému ...

Celý článek »

Díky vám...


Až do soboty jsem ani v nejmenším netušil, o čem by tenhle úvodník měl být. Zavrhoval jsem jedno téma za druhým, ale v sobotu na cestě z klasického motokrosu v Březhradě, na němž jsme byli společně s Davidem, jsem měl najednou jasno.


Dost často si v úvodnících na něco stěžuji, něco se mi nelíbí, někdo se chová špatně nebo hloupě. Mně to nedá a není mi to lhostejné. Už jsem si tím dokonce nejspíš udělal pár nepřátel, to mi však nevadí. K tomuhle stylu psaní mi jednou jeden brněnský kolega řekl: „Správně a objektivně je to napsané, když se na tebe naštvou všechny zapojené strany...“
Tenhle úvodník by neměl být ani trochu kritický. Naopak, rád bych v něm vyzdvihnul všechny, kteří dělají něco navíc, něco nejen pro peníze, nejen pro sebe. A jdou do toho naplno i s rizikem, že ne všechno se musí povést. Jdou do toho rozumem, ale také srdcem. No a právě to jsem si uvědomil v sobotu v Březhradě. Zase jsem tam potkal nadšené pořadatele, závodníky i diváky, s nimiž bylo příjemné chvilku pobýt. Uvědomil jsem si to například při rozhovoru s panem startérem. Bydlí co by kamenem dohodil, na závod přijel na kole a vyprávěl mi, jak s kolegy několik posledních týdnů závod každý den po práci připravovali a jak nemohl v noci před závodem nervozitou dospat. Smekám.
V poslední době se s podobnými akcemi plnými entuziasmu setkávám nějak častěji, a skoro si začínám myslet, že to s námi není ještě tak špatné, jak by se po shlédnutí jakéhokoliv TV zpravodajství mohlo zdát. Třeba taková MDA Ride, Káďa a jeho přátelé se tu už několik let snaží pomoci těm, kteří pomoc skutečně potřebují, a zapojit do toho navíc milované motocykly. Na výsledcích je to vidět. Smekám.
Nebo Nežij vteřinou. Havárií s neblahými následky je kolem nás víc než dost. Když se ale najdou lidé, kterým to není jedno, je to opravdu záslužné. Smekám.
Příští měsíc proběhne už sedmý ročník akce s názvem Keep Respect. Jak sami pořadatelé uvádějí, vznikla nejen pro pacienty léčebny a motorkáře, ale „pro všechny, komu záleží na tom, aby na našich silnicích zavládl respekt a ohleduplnost“. To se nás samozřejmě týká víc, než si občas vůbec připustíme. Před pár dny jsem si povídal s kamarádem Jirkou, který je už pět let na vozíku poté, co mu automobil nedal při jízdě na motocyklu přednost a mohl jsem se přesvědčit, že v Kladrubech nejde jen o rozhýbání těla, ale hlavně o duši. S Jiřím ostatně chystáme do příštího čísla rozhovor. Odnesl jsem si ze setkání s ním jednu důležitou věc. I po takové těžké havárii je možné dívat se na svět optimisticky. Jen abych si na to vzpomněl pokaždé, kdy mi náladu zkazí nějaká nepodstatná maličkost.
Nevím, jestli jsem těmito ne příliš souvislými řádky do vás také vlil alespoň trochu optimismu. Vždyť nejde si jen pořád stěžovat. Také nejsem svatý, to je jasné, dokonce ani trošku, a tak si po sobě teď tyhle řádky raději několikrát přečtu. Jsem rád, že jsem dostal příležitost je napsat, snad nejsou příliš patetické.
 PŘEHLED ČLÁNKŮ
 Nebe a Peklo
ČMN 21/2017 - Petr Pour
Táhni a srůstej
ČMN 20/2017 - Petr Pour
 Do dodávky
ČMN 19/2017 - Petr Pour
Cestovat na motorce je radost i utrpení!
ČMN 18/2017 - David M. Bodlák
Hurá do dějin
ČMN 17/2017 - Petr Pour
Smutný úvod
ČMN 16/2017 - Petr Pour
Tunelem se nesvezem
ČMN 15/2017 - Petr Pour
 Nepopulárně populární
ČMN 14/2017 - Petr Pour
A přece se točí
ČMN 13/2017 - Petr Pour
Fóry na fórech
ČMN 12/2017 - Petr Pour
 Smutné zprávy
ČMN 11/2017 - Petr Pour
Vzhůru za dobrodružstvím
ČMN 10/2017 - Petr Pour
Aprílové nečasí
ČMN 9/2017 - Petr Pour
Smyslová záležitost
ČMN 8/2017 - Petr Pour
Smíšené pocity
ČMN 7/2017 - Petr Pour
Jednou veteránista, navždy veteránista
ČMN 6/2017 - Petr Pour
O začátku sezony
ČMN 5/2017 - Jan Rameš
Tak kterou?
ČMN 4/2017 - Petr Pour
O zimě
ČMN 3/2017 - Jan Rameš
To je fičák
ČMN 2/2017 - Petr Pour
Dakar navždy
ČMN 1/2017 - Petr Pour
Už zase po roce...
ČMN 26/2016 - Petr Pour
Úterní palivo
ČMN 25/2016 - Petr Pour
Zimní práce
ČMN 24/2016 - Petr Pour
Když prší štěstí
ČMN 23/2016 - Petr Pour
Gratulace Trophy týmu
ČMN 22/2016 - Petr Pour
Moderní technologie
ČMN 21/2016 - Petr Pour
Proti proudu času
ČMN 20/2016 - Petr Pour
Lovecká sezona
ČMN 19/2016 - Petr Pour
Prokletý kalendář
ČMN 18/2016 - Petr Pour
Další články »
© 1999 - 2017 Bikes Publishing s.r.o. | Všechna práva vyhrazena. | Vyrobila Bikes Media s.r.o.
Bez souhlasu provozovatele je zakázáno jakýmkoli způsobem šířit obsah tohoto webu.
Kalendář akcí | ČMN Shop | Záruční podmínky | Platba zboží | Osobní odběr | www.icmn.cz

Motozábava

21. - 22. října
28. října
3. - 4. listopadu
11. listopadu
.