Nebe a Peklo

Babí léto jak vyšité. Poslední záchvěv letního počasí v plné kráse. Tak vypadalo letošní ...

Celý článek »
Táhni a srůstej

Vytanul mi bezděky na mysl citát z jedné cimrmanovské hry. Příkaz náčelníka Varlovi Frištenskému ...

Celý článek »

Stokrát jinak


Občas mě napadne, že by se dal ten či onen článek napsat docela jinak. Občas mě k tomu donutí málo nebo naopak hodně místa na stránce. Někdy musím zkracovat nebo dopisovat na míru. Každopádně možností, jak se pustit do psaní, je hodně. Nevím, jestli zrovna sto, ale rozhodně hodně. Možná bude nejlepší, když to předvedu na příkladu:


 Stokrát jinak

Střední možnost: Na mokrém okruhu GP Japonska zvítězil v královské třídě MotoGP Španěl Dani Pedrosa na motocyklu Honda před Italem Valentinem Rossim (Yamaha) a dalším španělským jezdcem Jorge Lorenzem, rovněž na Yamaze.

Stručná možnost: MotoGP, Motegi (J): 1. Pedrosa (E, Honda), 2. Rossi (I), 3. Lorenzo (E, oba Yamaha).

Upovídaná možnost: Na okruhu v japonském Motegi se rozpršelo, což ovlivnilo všechny třídy, včetně závěrečného závodu královské kategorie MotoGP. Nejlépe si od začátku vedl vítěz kvalifikace Španěl Jorge Lorenzo, který se začal rychle vzdalovat svému týmovému kolegovi Italu Valentinu Rossimu. Ovšem jiného názoru byl v průběhu druhé půlky závodu jezdec továrního týmu Repsol Honda Španěl Dani Pedrosa. Oba jezdce továrního týmu Yamaha postupně dojel a také předjel a na závěr ještě získal dostatečný náskok. Valentino Rossi také nakonec dokázal předjet Jorgeho Lorenza, jemuž viditelně odcházely mokré pneumatiky, a skončil nakonec druhý. Znamenalo to, že si tři závody před koncem mistrovství na Lorenza vybojoval další čtyři body. Ještě mu to však k titulu zdaleka nestačí.

Možnost věnovaná Rossimu: Chce-li geniální závodník Valentino Rossi získat svůj desátý světový titul, měl by se snažit dojíždět před svým týmovým kolegou Lorenzem. V Motegi se mu to podařilo druhým místem, Lorenzo zůstal až za ním třetí. Rossi tak získal na svého největšího soupeře v MS další čtyři body a tři závody před koncem má už osmnáctibodovou výhodu. Ve zbývajících třech závodech tak může s klidem dojet pokaždé jedno místo za Lorenzem, a stejně mu to k titulu už bude stačit. A Rossi na to má, vždyť letos stál 14x z patnácti závodů na stupních vítězů.

Možnost věnovaná Lorenzovi: Španěl je v obdivuhodné formě. Letos už zvítězil v šesti GP, nejčastěji ze všech, například takový Rossi má v tomto roce na svém kontě jen pouhá čtyři první místa. Kdyby Lorenzovi neodešly v závěru GP Japonska pneumatiky, zvítězil by posedmé a dostal by se v průběžném pořadí těsně za Rossiho. Jenže stále má ještě tři závody před sebou a stačí málo, aby svého týmového kolegu dokázal předstihnout.

Možnost věnovaná značce Yamaha: Yamaha je letos k nedostižení, z patnácti GP si zapsala vítězství v deseti závodech. Také v Motegi scházelo opravdu málo, jen špatné pneumatiky zapříčinily, že na prvních dvou místech neskončili jezdci této značky. V kvalifikaci se jim to však bez problémů povedlo.

Možnost věnovaná značce Honda: Honda získala poslední dva tituly v královské třídě MotoGP. Také v Motegi nenašla konkurenta, Dani Pedrosa zvítězil před Valentinem Rossim o více než 8,5 sekundy. I když to letos na titul nevypadá, například k zisku prestižní BMW M Award 2015 má stále nejblíže jezdec značky Honda Marc Márquez...

Tak to vidíte, myslím, že jsem si při tom ani jednou nevymýšlel. A mohl bych ještě dlouho pokračovat. Nejtěžší je však nějak začít. To mi často dá zabrat nejvíc.PŘEHLED ČLÁNKŮ
 Nebe a Peklo
ČMN 21/2017 - Petr Pour
Táhni a srůstej
ČMN 20/2017 - Petr Pour
 Do dodávky
ČMN 19/2017 - Petr Pour
Cestovat na motorce je radost i utrpení!
ČMN 18/2017 - David M. Bodlák
Hurá do dějin
ČMN 17/2017 - Petr Pour
Smutný úvod
ČMN 16/2017 - Petr Pour
Tunelem se nesvezem
ČMN 15/2017 - Petr Pour
 Nepopulárně populární
ČMN 14/2017 - Petr Pour
A přece se točí
ČMN 13/2017 - Petr Pour
Fóry na fórech
ČMN 12/2017 - Petr Pour
 Smutné zprávy
ČMN 11/2017 - Petr Pour
Vzhůru za dobrodružstvím
ČMN 10/2017 - Petr Pour
Aprílové nečasí
ČMN 9/2017 - Petr Pour
Smyslová záležitost
ČMN 8/2017 - Petr Pour
Smíšené pocity
ČMN 7/2017 - Petr Pour
Jednou veteránista, navždy veteránista
ČMN 6/2017 - Petr Pour
O začátku sezony
ČMN 5/2017 - Jan Rameš
Tak kterou?
ČMN 4/2017 - Petr Pour
O zimě
ČMN 3/2017 - Jan Rameš
To je fičák
ČMN 2/2017 - Petr Pour
Dakar navždy
ČMN 1/2017 - Petr Pour
Už zase po roce...
ČMN 26/2016 - Petr Pour
Úterní palivo
ČMN 25/2016 - Petr Pour
Zimní práce
ČMN 24/2016 - Petr Pour
Když prší štěstí
ČMN 23/2016 - Petr Pour
Gratulace Trophy týmu
ČMN 22/2016 - Petr Pour
Moderní technologie
ČMN 21/2016 - Petr Pour
Proti proudu času
ČMN 20/2016 - Petr Pour
Lovecká sezona
ČMN 19/2016 - Petr Pour
Prokletý kalendář
ČMN 18/2016 - Petr Pour
Další články »
© 1999 - 2017 Bikes Publishing s.r.o. | Všechna práva vyhrazena. | Vyrobila Bikes Media s.r.o.
Bez souhlasu provozovatele je zakázáno jakýmkoli způsobem šířit obsah tohoto webu.
Kalendář akcí | ČMN Shop | Záruční podmínky | Platba zboží | Osobní odběr | www.icmn.cz

Motozábava

21. - 22. října
28. října
3. - 4. listopadu
11. listopadu
.