#679, DAVID M. BODLÁK (redaktor, fotograf, produkční ČMN)

Tento článek vyšel 15. září 2011
v ČMN 37, na straně 10, v rubrice PROSPEED

Do Brna jsem se opravdu těšil, ale nakonec to nedopadlo dle mých očekávání.

Čtrnáct dní před závodem jsem si totiž udělal lehký výron kotníku, a tak jsem byl rád, že jsem vůbec mohl jezdit. Přestože motorka šlapala na jedničku, pral jsem se celé tři dny s časy, které byly na hony vzdálené výkonům z minulého roku. Po úterních kvalifikacích jsem tak do závodu mohl nastoupit až z 23. místa.

Naštěstí oproti Slovakiaringu i Mostu se mi v Brně povedl start a i když jsem do první zatáčky zvolil strategii pohodlného průjezdu bez zbytečného riskování, dokázal jsem se o pár míst probojovat dopředu. Na „céčku“ jsem předjížděl naposled a pak si jel svým tempem s nějakou tou ztrátou až do cíle, kde z toho bylo nakonec 17. místo celkově a 9. místo v rámci ČMN Prospeed Cupu. To mi stačilo na to, abych si dokázal udržet 4. místo v kompletním hodnocení za rok 2011.

S nejlepším časem 2:24,005, který je o celé tři vteřiny horší, než co jsem tu zajel minulý rok, jsem se tak podobně jako v Mostě bohužel nezlepšil. Kdyby se ale hodnotila jízda pravidelnosti, byl bych možná k neporažení, vzhledem k tomu, že se mi v předposledním tréninku povedlo během pěti kol zajet dvakrát na tisícinu stejný čas.

Tímto skončila moje třetí závodní sezona. Rád bych zde poděkoval všem, kdo mi pomáhali a podporovali mě ve všem, co k tomuto pěknému sportu patří.